لینک مستقیم فایل{مولفه ها و نظریه های مربوط به دلبستگی}

با سلام و خیر مقدم،در این پست توضیحات فایل مولفه ها و نظریه های مربوط به دلبستگی قابل رویت می باشد برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه نمایید.دانلود پایان نامه دلبستگی,پایان نامه سبک های دلبستگی,نظریه هاي اصلي دلبستگي,مؤلفه هاي اصلي دلبستگي,معيارهاي تشخيص دلبستگي,تحول دلبستگي در نوجواني,تداوم دلبستگي از كودكي تا نوجواني,سبك هاي دلبستگي از ديدگاههاي مختلف
مولفه ها و نظریه های مربوط به دلبستگی|42081164|mi

هدف از این پایان نامه بررسی مولقه ها و نظریه های مربوط به دلبستگی می باشد


مشخصات فایل
تعداد صفحات57حجم110/964 کیلوبایت فرمت فایل اصلیdocx
توضیحات کامل

زير بناي مفهوم دلبستگي، در واقع همان نظريه روابط موضوعي است. پايه اين نظريه تجسم خود و والدين است كه در دوران كودكي تحول يافته و در روابط نزديك آينده فرد اثر مي گذارند. اگر در ماههاي اوليه زندگي كودك، كشاننده هاي دهاني (نهاد) به طور مرتب و منظم ارضاء شوند، اين انتظار در كودك به وجود مي آيد كه نيازها قابل ارضاء مي باشند و درماندگي ناشي از عدم ارضاي نيازها براي مدتي طولاني تداوم پيدا نمي كند.

بعد از اينكه كودك 2-3 ماهه شد والدين متوجه مي گردند كه در اين مرحله هنگامي كه كودك گرسنه يا خسته است گريه ناشي از ناراحتي او كمتر مصرانه است كودك بتدريج در مي يابد كه چه كسي مسئول ارضاي نيازهاي دهاني اوست. اين آگاهي كم‌كم تبديل به وابستگي به آن فرد خاص مي شود و سپس محبت، دلبستگي و اعتماد او را سبب مي شود (فوگل ، 1997 ؛ به نقل از عارفي، 1383).


طرفداران ديدگاه روان پويشي معتقدند كه نخستين روابط كودك، پايه و اساس شخصيت او را تشكيل مي دهد. اگر چه آنها در اين ايده كه حدود 12 ماهگي تقريباً همه كودكان به سمت يك پيوند قوي با چهره مادر تحول مي يابند، توافق دارند، اما درباره ماهيت و منشأ اين ارتباط با يكديگر توافق ندارند.


از ادبيات روان پويشي دو نظريه مهم در مورد ماهيت و منشأ پيوند كودك با مادر مي توان استنباط كرد:
1- كودك داراي نيازهاي جسماني به خصوص نياز به غذا و احساس گرماست كه بايد ارضاء شود به همين دليل او به چهره مادر علاقمند شده و به او دلبسته مي شود زيرا مادر عامل ارضاي نيازهاي ضروري اوست. كودك به زودي ياد مي گيرد كه مادر در منشأ ارضاء و خشنودي است. بالبي اين نظريه را نظريه كشاننده ثانوي مي نامد.


2- در كودك يك آمادگي دروني براي ارتباط دادن خود با يك پستان انساني، مكيدن و تصاحب آن وجود دارد. در اين مرحله كودك ياد مي گيرد كه به آن پستان دلبسته شود، در آنجا مادري وجود دارد و بنابراين به او نيز مرتبط و وابسته مي شود. بنابراين بر طبق ديدگاه روان پويشي نيازي كه كودك به ارضاي دهاني از طريق مكيدن دارد موجب مي شود كه او به پستان ارضاء كننده مادر و در نهايت خود مادر نيز دلبستگي پيدا كند(بالبي، 1969 ؛ به نقل از عارفي، 1383).

فهرست مطالب
سازه دلبستگی 2
2-6-1- مؤلفه هاي اصلي دلبستگي 8
2-7- مباني روان پويشي نظريه دلبستگي: 9
2-8-نظريه يادگيري 10
2-9- نظريه تحول شناختي 11
2-10- نظريه كردارشناسي 12
2-11- نظريه دلبستگي بالبي 14
2-12- نظريه دلبستگي باولبي 14
2-14- سبك هاي دلبستگي از ديدگاههاي مختلف 19
2-15- انواع سبك هاي دلبستگي 22
2-15-1- سبك دلبستگي ايمن 22
2-15-3- سبك دلبستگي نا ايمن - اجتنابي 24
2-15-3- سبك دلبستگي نا ايمن – دو سو گرا 25
2-16- مراحل شكل گيري دلبستگي در نوزادان 27
2-17 - تحول دلبستگي در نوجواني 30
2-18- تداوم دلبستگي از كودكي تا نوجواني: 30
2-19- معيارهاي تشخيص دلبستگي: 33
2-23- پیشینه تحقیقاتی : 34
2-23-1- رابطه ی سبک های دلبستگی با تاب آوری 34
2-23-2- رابطه ی سبک های دلبستگی با شیوه های مهارت های مقابله ای 36
2-23-3-رابطه ی مهارت های مقابله ای با استرس و تاب آوری 37
فهرست منابع و ماخذ: 43"

مطالب دیگر:
📂بررسی و شناسایی كامل مشكل و شناسایی دقیق نیازهای مشتری وآنالیز كامل محصول نهایی📂بررسی ومطالعه کامل داده کاوی و داده کاوی با SQL SERVER2005 پیاده سازی آن روی بانک اطلاعات📂بورس سنتی یا الکترونیکی📂پروتکل های مسیر یابی در شبکه های حسگر بی سیم📂بررسی پرورش فضائل اخلاقى📂بررسی پوستر در ایران📂بررسی تأثیر آموزش مهارت های زندگی در سلامت روان افراد📂ترانسفور ماتور قدرت گازی GIS - ایمنی درانتقال📂تعریف از شبکه های کامپیوتری و مراحل نصب📂تحقیق جمعیت و جمعیت شناسی📂جنگ شناسی یا پولمولوژی با جامعه شناسی جنگ📂بررسی ابزارها و عواملی که باعث انگیزش خبرنگاران خبرگزاری ها برای فعالیت بهتر می شود📂بررسی خانه سینما📂بررسی خصوصیات چینی و سرامیک📂بررسی رابطه نسبتهای نقدی و تعهدی📂روش تحقیق راههای ایجاد علاقه به پوشش اسلامی📂بررسی رنگ و حالت الكترونی مولكولها📂روانشناسی - تأثیر آموزش مهارت های زندگی در سلامت روان افراد📂بررسی زمین شناسی📂بررسی سكولاریسم و کشف حجاب در ایران📂بررسی مولدهای بخار با سوختهای فسیلی📂بررسی سیستم GSM برق📂بررسی سیستم ترمز ماشین📂بررسی سیستم عاملهای بلادرنگ📂سیستم مدیریت تحت وب شرکت سوپر کامپیوتر