لینک مستقیم فایل{بررسی مقابله و روشهای مقابله ای روانشناختی}

با سلام و خیر مقدم،در این پست توضیحات فایل بررسی مقابله و روشهای مقابله ای روانشناختی قابل رویت می باشد برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه نمایید.تعريف مقابله,تدابير و منابع مقابله‌اي,تعريف روش های مقابله ای,تحقیق کامل راهبردهای مقابله ای
بررسی مقابله و روشهای مقابله ای روانشناختی|42081168|mi

هدف از این تحقیق می باشد


مشخصات فایل
تعداد صفحات41حجم76/965 کیلوبایت فرمت فایل اصلیdocx
توضیحات کامل

از ديدگاه لازاروس و فولكمن (۱۹۸۴) مقابله عبارت است از: تلاش‌هاي فكري، هيجاني و رفتاري فرد كه هنگام رو به رو شدن با فشارهاي رواني به منظور غلبه كردن، تحمل كردن و يا به حداقل رساندن عوارض استرس به كار گرفته مي‌شود(دافعي، ۱۳۷۶). مقابله، نيازمند بسيج و آماده ‌سازي نيروها و انرژي فرد است كه با آموزش و تلاش به دست مي‌آيد، لذا با كارهايي كه به طور خودكار انجام مي‌شود تفاوت اساسي دارد.


تدابير و منابع مقابله‌اي :

تدابير مقابله‌اي افكار و رفتارهايي هستند كه پس از رو به رو شدن فرد با رويداد استرس‌زا به كار گرفته مي‌شوند، در حالي كه منابع مقابله‌اي ويژگي‌هاي خود شخص هستند كه قبل از وقوع استرس وجود دارند، مانند برخورداري از عزت نفس، احساس تسلط بر موقعيت، سبك‌هاي شناختي، منبع كنترل، سبک دلبستگی، خوداثربخشي و توانايي حل مسئله(وفايي بوربور، ۱۳۷۸). از جمله امور مهم در اين رابطه ارزيابي فرد از توانايي‌هاي خودش براي رويارويي با مسئله است. اين ارزيابي‌ها ممكن است مطابق با واقعيت و توانايي‌هاي واقعي فرد باشد و يا مطابق با واقعيت و توانايي‌هاي او نباشد، ولي هر چه هست برداشت‌هاي فرد از توانايي‌ها و قابليت‌هايش تعيين كننده اصلي براي مقابله با دشواري ها مي‌باشد. اگر فرد احساس ناتواني بكند با وجود همه مهارت هايي كه آموخته نخواهد توانست از عهده مشكل برآيد.


ارزيابي افراد از توانايي خود براي رويارويي با مسائل طي سه مرحله شكل مي‌گيرد كه در شكل دادن به رفتارهاي مقابله‌اي خيلي مؤثر است:

 • در اين مرحله فرد به ارزيابي موقعيت پيش‌بيني‌كننده استرس و تهديد مي‌پردازد. مثلاً شخص اين سئوال را از خود مي‌پرسد كه آيا موقعيت تهديدكننده است يا خير؟
 • در اين مرحله فرد به ارزيابي توانايي خود جهت انجام دادن كاري در ارتباط با موقعيت استرس زا مي‌پردازد، در اين باره فرد از خود مي‌پرسد براي حل مسئله پيش آمده چه مي‌توان كرد؟
 • در مرحله سوم فرد به ارزيابي مجدد موقعيت مي‌پردازد كه آيا قضاوت او از موقعيت يا منابع موجود براي رويارويي درست بوده است يا نه. او رفتارهاي خود را بر اين اساس تعديل و بازسازي مي‌كند(دافعي، ۱۳۷۶).
 • فهرست مطالب
  سازه ی راهکار های مقابله ای 5
  شيوه هاي مقابله : 6
  2-21 - آموزش تدابير مقابله: 9
  تنش زدايي: 9
  پس خوراند زيستي 10
  بازساخت دهي شناختي: 11
  تعريف مقابله و روش های مقابله ای : 12
  تدابير و منابع مقابله‌اي : 13
  2-22 - انواع مقابله 14
  1. مقابله‌هاي كارآمد 14
  مقابله‌هاي ناكارآمد 14
  2-22-1 - انواع مقابله‌هاي كارآمد 15
  2-22-1-1- مقابله متمركز بر مسئله 15
  2-22-2- مقابله‌هاي ناكارآمد و غيرمفيد : 18
   پرداختن به احساسات دردناك از طريق تفكر آرزومندانه: 18
  2-23- پیشینه تحقیقاتی : 20
  2-23-1- رابطه ی سبک های دلبستگی با تاب آوری 20
  2-23-2- رابطه ی سبک های دلبستگی با شیوه های مهارت های مقابله ای 23
  2-23-3-رابطه ی مهارت های مقابله ای با استرس و تاب آوری 24
  فهرست منابع و ماخذ: 29


  "

  مطالب دیگر:
  📖تحقیق دره نيل📖تحقیق تاريخ زبان فارسي📖تحقیق وظايف و اختيارات ولايت فقيه در رهبري جمهوري اسلامي ايران📖تحقیق اتابكان و خوارزمشاهيان📖تحقیق ابومسلم خراساني📖تحقیق ستار قره داغی📖تحقیق ستارخان📖تحقیق دستاوردهای راهبردی انقلاب اسلامی📖تحقیق دفاع مقدس و تاثير آن در سينما وتئاتر📖پاورپوینت معرفی و ارزیابی جایگذاری بتن بدون قالب بندی جهت ترمیم و بهسازی سازه ها📖آناتومی برای بچه های متقاضی شرکت در آزمون های کارشناسی ارشد رشته های علوم پایه پزشکی📖پروژه گودبرداري عملياتي آسان ولي بسيار تخصصی📖دانلود مقاله ترجمه شده پوزولان به عنوان ماده ي جايگزين سيمان📖مقاله سیمان پرتلند📖پروژه بتن📖پروژه شناخت آهک📖پکیج جامع سیمان📖پروژه پل و اجرای آن📖پروژه مفهوم صادرات غیر نفتی ونقش بازاریابی در آن با تأکید بر محصول فرش📖پروژه قالب بندی بتن📖مقاله كاربرد ميكروسيليسو الياف فولادي در بتن حجيم و روش اجراء آن ( سدو مخازن بتني و ...📖مقاله طرح اختلاط و بهینه سازی📖مقاله بررسی رفتار شمع تحت نیرو هاي افقی در داخل خاك هاي لایه اي با استفاده از روشالمان محدود📖مقاله استفاده از شمعهاي بتني پيش تنيده سانتريفوژ در سازه هاي دريايي📖پروژه بتن و سازه های فضا کار